Sigillum Authenticum czyli Dowód Autentyczności


Sigillum Authenticum, powstał w 2015 roku, ale swoją aktywność rozpoczął w lipcu tego bieżącego roku.

Powiem szczerze, ale podoba mi się. W środowisku badaczy historii i tej amatorskiej, i tej bardziej profesjonalnej mamy wiele przykładów złego, jak nie często opartego o fałszerstwa wnioski. Blog SA dementuje różne fałsze jakie możemy napotkać w sieci, szczególnie te najbardziej popularne w internecie.

Na pierwszy ogień poszły teorie Pawła Szydłowskiego oraz Czesława Białczyńskiego znanego z youtube, a teraz bezlitośnie rozprawiają się z Januszem Bieszkiem i jego książką Słowiańscy Królowie Lechii. Sami prezentowaliśmy na łamach naszej strony książkę tego autora, jako autor, sam ją posiadam i także chciałem napisać o niej krytyczny tekst, bowiem, napotkałem nieścisłości już na pierwszych stronicach.

Mówiąc dalej o tym co pisze SA, nie zgadzam się ze wszystkimi dowodami jaki potwierdzają, szczególnie że często są oparte o autorów, nawet wysokiej klasy historyków [wg aktualnej oceny ów naukowców w społeczności akademickiej] którzy krytycznie „masakrują” różne kroniki i dziejopisy. Uważam, że nasza historia nie jest jednoznaczna i taka prosta w przedstawieniu, jak to próbują nam przedstawić współcześni historycy. Przez 1500 lat, wydarzyło się tyle rzeczy, wiele ksiąg, dziejopisów zostało spalone lub zostały ukryte w różnych schowkach, tajnych bibliotekach, że nie sposób udowodnić w sposób bezpośredni wielu teorii.

Jednakże, jeżeli chcemy przedstawiać prawdziwą historię Polski i Polaków, konieczne są takie strony, takie blogi które nie są kolejną stroną zgadzającą się z teoriami innego internetowego historyka. Dlatego zapraszam do zapoznania się z tą stroną i podjęcie dyskusji w tematach których oni się mylą.

14151822_1781998255347750_2082857602_o.jpg

http://sigillumauthenticum.blogspot.com/

5 komentarzy do “Sigillum Authenticum czyli Dowód Autentyczności

 1. W mojej ocenie to pseudonaukowcy. Na moje krytyczne spostrzeżenia odnośnie ich warsztatu (między innymi „Chrobry nie był cesarzem” lub „10 bzdur Bieszka”), tzn. chłopcy zarzucają Bieszkowi, iż ten nie argumentuje, tylko „snuje” (na marginesie jego książki są na prawdę słabe i w taki sposób ich treść nie trafi do krytycznie myślących ludzi), ale dokładnie robią to samo! Niestety, albo w ogóle nie odpowiadają albo nie publikują! Tak to już jest z tymi „humanistami”.

  • Osobiście nie podoba mi się warsztat SA, ale wielokrotnie w swoich wypowiedziach pokazują że to oni mają rację. Powstanie SA zostało zainspirowane właśnie przez p. Bieszka. SA podniosło poziom internetowej dyskusji na argumenty. (Poziom samej dyskusji jest wciąż bardzo zróżnicowana, zależny od miejsca wymiany zdań). Aby podważyć ich argumenty, trzeba zacząć szukać nowych źródeł, których nie można podważyć w prosty sposób.

   Należy także pamiętać, że punktując słabe punkty w teoriach które są przedstawiane przez zwolenników Wielkiej Lechii (brzmi lepiej od Imperium Lechickiego, bo czegoś takiego nie było, WL – to wymysł też współczesny) jest dobrym zjawiskiem, ponieważ, można załatać te dziury w historii, aby następnie jeszcze lepiej zrekonstruować świat średniowieczny i antyczny.

 2. Już sam tytuł blogu wskazuje proweniencję i finansowanie jej autorów.
  Pomyślcie, komu może zależeć na ośmieszeniu wszelkich działań zmierzających do odnalezienia dziejów Słowian? Kto chce, abyśmy nie zajmowali się tym tematem?
  Wcale się nie dziwię, że wielu poszukiwaczy popełnia błędy merytoryczne, bo temat badań jest bardzo trudny, a w wielu miejscach należy opierać się na logicznych.
  Blog SA występuje z pozycji cwaniaka – trolla, który właściwie nie uczestniczy w poszukiwania, lecz siedzi sobie, punktuje i wyśmiewa.
  Takie działanie obliczone jest na odwiedzenie zainteresowanych od poszukiwań, bo – „wszystko już wiadomo w oficjalnej nauce, a jeśli coś odnajdziesz, to zostaniesz ośmieszony”.
  Blog SA nigdy by nie powstał, gdyby nie było wzmożonego zainteresowania Słowiańszczyzną.
  To najbardziej denerwuje autorów blogu.
  Są to, jak widać zaciekli zwolennicy allo, allo, których aktywa codziennie się kurczą.
  Ostatnie odkrycia archeologii i genetyki działają przeciwko autorom blogu SA, a to prowadzi do ich jeszcze większej wściekłości. Zatem, te ataki na słowianofilów będą się nasilać.
  Autor blogu SA stwarza pozory posiadania małych wiadomości historycznych. Jednak w innych miejscach zdradza się, że jednak takie wiadomości posiada lub nawet posiadają, bo może to być grupa autorów.
  Z tego powodu blog SA może być postrzegany jako manipulacja i zapewne taką jest.
  @Polka prawidłowo zauważa, że blog SA kojarzy się z inkwizycją.
  Kościółek jest również bardzo zainteresowany w ataku na słowianofilów, bo powiększająca się wiedza o Słowiańszczyźnie bezpośrednio uderza w żywotne interesy kościółka.
  Ludziom świadomym trudno jest wcisną jakąś ciemnotę.
  Odkrywając dzieje Słowiańszczyzny, każdy dojdzie, wcześniej, czy później, do wniosku, że kościółek na Słowiańszczyźnie jest zwykłym agresorem z interesem stricte finansowym.
  Każdy z czasem dojdzie do wniosku, że kościółek na Słowiańszczyźnie nic nie wnosi, lecz wynosi we własnych kieszeniach.
  Takie, rozpowszechniające się wnioski są gigantycznym zagrożeniem dla kościółka.
  Należy tu zwrócić uwagę, że kościółek, jakoś bardzo lubuje się w łacińskich tytułach wszelkich swoich instytucji.
  Podobnie Niemcy i Moskwa są zainteresowane w przeszkadzaniu i ośmieszaniu wszelkich poszukiwań.
  Oni również są zainteresowani, aby centrum Słowiańszczyzny nie wróciło na swoje dawne miejsce.

  • A to prawda. Nigdy by nie powstał ten blog gdyby nie takie strony jak nasze.

   Wzrastające zainteresowanie kulturą i wiarą Słowian, a także innych ludów, zaszczepia się krok po kroku, do każdej dziedziny nauki, zarazem, coraz ambitniejsi rzemieślnicy nauki będą szukać prawdy.

   Nawet ich krytyka jest bardzo cenna, bo właśnie starcie dwóch różnych poglądów powoduje poszukiwanie prawdy historycznej.

   Jednak w jednym mają rację. My mamy mniej dowodów niż oni, a całe tysiąclecie pogłębiło ten stan, zachowując jawnie tylko dokumenty jednej strony.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s