Lelek – Brzask Bogów – płyta promo


Muzyka przyjemna w słuchaniu, energiczna, instrumentalna, muzyka ku chwale Bogów i Przodków.

„Zainspirować i pobudzić do refleksji – oto nasz cel. Przenieść się na skrzydłach Lelka do krainy duchowej autonomii. Przywołać magię świata, który stanowił Panteon naszych Przodków, zapewniający powtarzalność pór roku oraz równowagę w odwiecznym cyklu narodzin, życia i śmierci. Społeczeństwa w którym gardzono niewolnictwem, gdzie wszyscy ludzie byli sobie prawdziwie równi. I wolni. Oddać Im cześć. I ujrzeć brzask bogów.”
Maciej Szajkowski

Lelek to nowy projekt Maćka Szajkowskiego (założyciela m.in. Kapeli ze Wsi Warszawa i formacji R.U.T.A). To łącząca odległe muzyczne światy supergrupa, reinterpretująca najciekawsze poematy i pieśni odwołujące się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny. W jej skład wchodzą artyści związani z zespołami takimi jak Vavamuffin, Orkiestra Adama Sztaby, Power Of Trinity, R.U.T.A., Studium Instrumentów Etnicznych,. Różnorodność muzycznych środowisk, z których pochodzą członkowie formacji Lelek, połączona z wyjątkową tematyką wydawnictwa gwarantują słuchaczom moc doznań. Poniżej prezentujemy promomiks płyty „Brzask Bogów” – za jego brzmienie, podobnie jak za brzmienie całego albumu, odpowiada niezastąpione Studio AS One.

Płytę „Brzask Bogów” uświetniło grono niezwykłych gości. W nagraniu materiału na płytę udział wziął żeński front KzWW, czyli Sylwia Świątkowska, Magdalena Sobczak oraz Ewa Wałecka, a także Tadeusz Konador, Maciej „Maćko Korba” Cierliński, Mikołaj Janowski, Mikołaj Rybacki oraz Artur Beling.

KARROTKOMANDO

„Brzask Bogów” – w ramach przedsprzedaży – zamówić można już dzisiaj na stronie karrot.pl/brzaskbogow

Lelek „Brzask Bogów” tracklista:

 1. Hymn do Swaroga
 2. Hymn do Żywy
 3. Modlitwa poranna
 4. Święty Dąb
 5. Marzanna
 6. Perun
 7. Szczodruszka
 8. Jarowicie!
 9. Pieśń żerców
 10. Szczodruszka – do siego roku!
 11. Pieśń Bojana

Dlaczego Lelek?

„Lelki spełniały także ważną rolę w opowiadaniu Howarda Phillipsa Lovecrafta pod tytułem „Koszmar w Dunwich” (The Dunwich Horror), gdzie masowo zbierały się w pobliżu domu umierającego człowieka, zrównując swój śpiew z oddechem konającego. Gdy tuż po śmierci odleciały, oznaczało to, iż nie zdobyły nowej duszy, a gdy hałasowały i śpiewały do samego rana, znaczyło to, że udało im się ją porwać. Motyw lelków kozodojów na tle wierzeń Słowian wykorzystał pisarz Andrzej Sapkowski w swej Sadze o wiedźminie” – czytamy w Wikipedii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s