Propagandowe kłamstwa o Słowianach rodem z Niemiec w The Poland Times


Niemieccy naukowcy, badacze, dziennikarze tworzą nową historię, bazując na „autorytetach” i wprowadzając w błąd setki tysięcy ludzi którzy potem cytują takie artykuły. Na Słowianie i Słowianowierstwo mamy mnóstwo przypadków dzięki którym po głębokiej analizie można dowiedzieć się prawdy, tym czasem przedstawiam najnowszy artykuł z bloga Opolczykapl dementujący propagandę medialną.

blog polski

.

sc582owianie

.

Niestety nie nadaje się on do opublikowania go, a jedynie do zdemaskowania zawartych w nim bredni. Autorem jego  jest Adam Sengebusch. Sili się on na „uczoność”, cytuje starożytnych historyków, ale wypisuje niedorzeczności o napływie Słowian na nasze ziemie w wiekach VII i VIII. Starożytni „historycy” nie wymieniali Słowian, bo tego terminu nie znali. A wiele wymienianych przez nich ludów (Wenedowie, Sarmaci, Dakowie, Panończycy a nawet Scytowie) to były ludy słowiańskie. Także Sklawinowie czy Antowie wymieniani przez Prokopiusza czy pseudo-Maurycjusza to też Słowianie. Ogromną przysługę sprawili Niemcom Piliniusz i Tacyt pisząc o Germanii. Tyle, że to co oni nazywali Germanią było Słowiańszczyzną Zachodnią. A Germanie była to mieszanina Słowian i napływowych Celtów i Skandynawów pomiędzy Renem a Łabą.  Dominującym żywiołem Europy środkowej opisanej przez Piliniusza i Tacyta jako „Germanii” byli Słowianie a nie Germanie. Osadnictwo…

View original post 1 742 słowa więcej

4 komentarze do “Propagandowe kłamstwa o Słowianach rodem z Niemiec w The Poland Times

 1. mitologia Słowian to jakby jeden dział według mnie. Natomiast współczesny powrót do źródeł ma nieco inne przesłanie i nie powinniśmy tracić energii na zajmowanie się wojną ze starym czy nowym testamentem tylko stworzyć nowe przesłanie dla świata.

 2. Niech Słowianie mówią za siebie, Germanie za siebie, a Żydzi za siebie. Bez namawiania do kolaboracji i zdrady swojego narodu. Ale jak wiadomo, jedni i drudzy muszą postawić na swoim , dlatego czynią wielką wrzawę by udowodnić swoje rację, nie mając na to żadnych dowodów. Fuj!
  Nie ma żadnego przesłania dla świata, bo niby kto je przesłał? Jakaś mitologiczna zjawa?? Jak bardzo rasiści starają się wybić na sam szczyt niszcząc to, co napotkają na drodze.My lepsi, wy gorsi! Taki jest porządek świata – obrzydliwy. O co tu się bić? Może tylko o wyprostowanie tej krętej drogi pełnej pułapek i nonsensów.

 3. Opolczyk sam lansuje Magnę Germanię na ziemiach polskich.Jest mapa.Czytałam go od lat i dałam się oszukać, że jest to blog polski. Taki nie jest.Gdy tylko się sprzeciwisz panu prowadzącemu, od razu dostajesz kopniaka, i wylatujesz za drzwi. Czyli ma być tak, jak on chce, a chce, żeby było po germańsku na czele z germańskim Świętowitem.Nie liczy się język słowiański obejmujący wiele narodów ,nie liczy się kultura, zwyczaje, nic. Słowianinem może być każdy, kto zechce się do tego obozu zapisać. Nic dodać , nic ująć.
  Trzeba go czytać między wierszami. Maseczka Słowianeczka, a pod maseczką żółtoczerwona i czarna laleczka.Pan bardzo piętnuje Scytów i Sarmatów.Cóż, jacyś „słowianie” przepędzili tych najeźdźców , bandytów, itd.Scytów i ostali się w tej ziemi.Bardzo to dziwne…bardzo. Jacy to „słowianie” ?
  Germanie od wieków mają apetyt na ziemie Polski. Watykan im w tym dopomaga( Pius XII błogosławi Hitlera na wojnę z Polską) To zapewne tłumaczy gorliwość pana prowadzącego w/w blog”polski”. A nie lepiej zająć się własnymi , niemieckimi ,korzeniami zamiast podcinać cudze w masce Słowianina?

 4. Może właśnie dlatego wyłączył komentowanie na swoim blogu, bo kiedyś dało się komentować, kilka razy wspominał że już kończy przygodę z blogowaniem, a wciąż pisze.

  Język i sposób przedstawiania treści także urąga, przez tyle lat, mógłby rozwinąć się i przedstawiać więcej kultury, nawet jeżeli nienawidzi jakiejś grupy. Daje zły przykład o Słowianach i Polakach. – W końcu posługuje się tymi określeniami najczęściej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s