1 maja – Dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian czyli wiosenne dziady


11055305_628313310633544_7478033132719790309_nPierwszego maja Dzień pamięci ofiar chrystianizacji katolickiej Słowian. Proponuje aby zapalić świeczkę ewentualnie zmówić modlitwę jeśli ktoś potrafi, za ofiary spowodowane ekspansją kościoła katolickiego. Pomódlmy się za ludzi skazanych i spalonych na stosach tylko dlatego by zaspokoić lęki przed wyimaginowanym piekłem.

Ostatnio pisałem odpowiedź w tym więc zapraszam ponownie na ten dzień pamięci: https://www.facebook.com/events/802493669825785/

Należy pamiętać, że data 1 maja to umowna data, bo historia, zmiany kalendarzy zatarła prawdziwy dzień tych wydarzeń, oraz to że te wydarzenia nie były jednodniowe, tylko trwało to lata, dziesiątki lat. Chciałem przytoczyć ciekawe cytaty z tego wydarzenia, ale nie warto, bo na nich tylko obrzucają się błotem. Lepiej nie czytać i skupić się na samym dniu pamięci.

Zacznę od tego jak uczcić ten dzień? Możesz zapalić ogień i złożyć obiatę, może po prostu zapalić ogień aby duchy przodków się w nim ogrzały, może być świeca, jeżeli mieszkasz w miejscu gdzie ognia większego nie rozpalisz. 1 maja jest dniem przed wiosennymi dziadami, które jest obchodzone dokładnie w okolicach 2 maja, a właśnie na ten okres przypada pełnia księżyca.  W tym roku pełnia jest 5 maja, więc dziady powinny odbywać się we wtorek, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kult pamięci zmarłych przeprowadzić DZISIAJ.

W obrządku katolickim dziady wiosenne zupełnie zostały wytarte z tradycji, jednak zachowały się zapiski z tego że majówka była kultem przodków o wadze tożsamej co do jesiennej, tylko że w wiosennych były prośby o dobre i urodzajne lato, a jesienne, to podziękowanie za dobra jakie ludzie zebrali z pól, sadów i lasów. Pochwała dla Bogów też nie była czymś nieważnym, bo w końcu oni goszczą naszych przodków w Prawi.

 

Ja osobiście dzisiaj zapalę ogień, w samotności aby wspomnieć swoich przodków, osób których darzyłem uczuciem, złożyć modły Bogom i zarazem otworzyć kolejny etap w swoim życiu, ten dzień to idealna okazja do tego.

 

Chwała Przodkom walczących o naszą wiarę, Sława Bogom!

2 komentarze do “1 maja – Dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian czyli wiosenne dziady

  1. Bierz pOd uwagę misję twórców cyrylicy czyli przetworu głagolicy. Przetworu dlaczego ? Ano przed zagładą ze strony zwyroli z Watykanu. Cyryl i Metody prakykowali chcrześcijanizm zlicowany z tradycją słowiańską będącą solą w oku zgermanizowanego watykanu i tu jest początek wojny od czasów Popiela.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s