Nie zgadzam się aby Polonia Christina wrzucała wszystkich pogan do jednego wora!


23 kwietnia pch24.pl napisała tekst o tytule: „Pogańska hydra podnosi łeb. Kilka tysięcy ludzi obchodzi „1 maja – dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian”

Od czasu do czasu spotykamy się w Polsce z przejawami powrotu do pogańskiego kultu słowiańskich bożków – cóż, nuda ma swoje efekty. Jednak zjawisko neo-pogaństwa w naszym kraju nasila się. Obłędny „dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian” chce obchodzić ponad sześć tysięcy osób.

Pierwszego maja Dzień pamięci ofiar chrystianizacji Słowian. Proponuje aby zapalić świeczkę ewentualnie zmówić modlitwę jeśli ktoś potrafi, za ofiary spowodowane ekspansją kościoła katolickiego. Pomódlmy się za ludzi skazanych i spalonych na stosach tylko dlatego by zaspokoić lęki przed wyimaginowanym piekłem” – pisze na facebookowej stronie reklamującej to wydarzenie jeden z polskich pogan.

Udział w wydarzeniu zadeklarowało 6,4 tysiąca osób. Na Facebooku wymieniają się „informacjami” o rzekomych zbrodniach Kościoła wobec Słowian. Utrzymują, że Chrztu Polski w 966 roku nie było i kpią z Pana Jezusa. Pod obrazkiem „Męczeństwo świętego Stanisława” napisali: „Czyż nie jest wymownym fakt, że dla watykańskich sługusów, głównym patronem Polski jest zdrajca?”.

Część znawców lub wyznawców pogaństwa uważa termin „pogaństwo”, „neopogaństwo” i „neopoganizm” za określenia deprecjonujące. Sami siebie nazywają „rodzimowiercami”.

http://www.pch24.pl/poganska-hydra-podnosi-leb–kilka-tysiecy-ludzi-obchodzi-dzien-pamieci-ofiar-chrystianizacji-slowian-newsletter-80,35316,i.html

Na facebooku jest takie wydarzenie o którym pisze autor z opisem zgodnym z cytatem. Jest to bunt niekatolików, niechrześcijan, także ateistów (moi znajomi ateiści także uczestniczą w tym wydarzeniu)  na dzień pisania wiadomości uczestników tego WIRTUALNEGO wydarzenia jest 7.3 tys. osób. Liczbę 10 tys. ponieważ wiele osób po prostu nie chce utożsamiać się z wydarzeniem facebooka.  To jest dowód że ludzie nie chcą utożsamiać się z katolicyzmem, a z każdym krokiem tylko pokazują nawzajem sobie, że nie są małą siłę, ale faktycznie jest takich ludzi setki, tysiące i religia „katolicka” nie może rządzić Polską. Jeżeli ktoś porównuje to do walki z kościołem w PRL i komuniźmie, to należy pamiętać że to coś innego – bo w tamtych czasach te ustroje walczyły z wiarą nie ważne czy była to pogańska czy katolicka, to była walka o ateizację krajów.

Jednak nie na tym się chciałem skupić: Autor zarzuca twórcy wydarzenia i zarazem wszystkim uczestnikom – że chrzest w 966 roku był, ten temat w bardzo ciekawy sposób wyjaśnił prof. Duczko – (…) Chrzest jako wymyślona data oraz Włodzimierz Skupień Nie było chrztu Polski w 966 roku – więc twórca ma prawo podważać tą datę, bo nie ma jednoznacznych dowodów, szczególnie że to próba odwiecznego okłamywania Polaków że chrzest to data powstania Polski. Nie. To nie jest prawda. Tą datę można uznać za datę zniewolenia narodu Lechickiego, narodu Polaków. I zarazem walka między wpływami na tych ziemiach między prawosławiem, a katolicyzmem.

Zbrodnie KK, tutaj raczej nie ma żadnych nieścisłości, sam Wojciech, mimo że w tym wypadku to chrystianizował Bałtów, ale świętym to on nie był, ani męczennikiem. Był zwykłym zbójem który wszedł do domu innej osoby, mimo że grzecznie był wypraszany, to i tak zniszczył jego dobytek, zabił członków rodziny. A potem taki zbrodniarz… stał się męczennikiem.

Stanisław, to sprawa dyskusyjna, ale co by nie było podważał decyzje króla, był zwolennikiem zbliżania się Polski do Cesarstwa, a za zdradę stanu karze się śmiercią. Po zmianie na tronie, władza królewska spoglądała w lewo i niewygodne historie, sprawy zostały przekute w pozytywne dla kościoła historie, a z Stanisława zrobiono męczennika.

Na koniec chciałbym przytoczyć kwestię kim jest poganin, a kim jest neopoganin, bo tutaj jest różnica przez pogaństwo powinno się rozumieć ludzi wierzących w wiarę przodków, poprzez odzyskanie historyczne i archeologiczne, z różnych przekazów informacji na temat wiary przodków – TO JEST RODZIMOWIERSTWO. Rodzima wiara – wierzenia z naszych przodków, czasem jeszcze nie tak odległych, bo jeszcze w XVII wieku głównie we wsiach kultywowano odwieczną wiarę tych ziem. Należy pamiętać, że wiele świąt, obrzędów tzw. katolickich w prostej drodze pochodzą z wierzeń naszych przodków.

A neopogaństwo – sama nazwa NEO – coś nowego – to ludzie którzy wierzą wyższe byty, ale nie utożsamiają się z wiarą przodków, ale prowadzą kult natury, nowych bóstw np. Wicca a ja sam uważam że monoteiści w postaci pastafarian to też neopoganie, chociaż uważam to za mało poważne. Prześmiewczą religię, ośmieszającą wiarę.

Czy upamiętnianie zmarłych w ten dzień jest dobre? Data przede wszystkim nie jest pewna, ale uważam że była to tragedia, holokaust przeprowadzony przez chrześcijan na innowiercach, tylko dlatego że bronili swojej wiary. Nie chcieli przyjąć i poszli po topór, na stos… a przy tym zostali okradziony, bo dobytki były konfiskowane przez dostojników kościelnych lub władców sprzyjających duchownym katolickim.

Wyrażam ubolewanie, że w czasach gdzie ludzie powinni dążyć do oświecenia, nadal pewni ludzie tkwią w tzw. wiekach ciemnych. Wystarczy zapalić płomień prawdy, aby dowiedzieć się że wiara Polaków to coś więcej niż jednobóstwo z dalekich krajów. Katolicy, chrześcijanie powinni wziąć sobie do serca przysłowie: „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.” Historia pamięta każdą krzywdę.

Tutaj link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/802493669825785/

 

Korekta rzesze fanatyków katolickich zablokowały wydarzenie na Facebooku, przy stanie 10 164 osób. Czyli tak jak się spodziewałem, że do tej liczby spokojnie dobije to wydarzenie.

5 komentarzy do “Nie zgadzam się aby Polonia Christina wrzucała wszystkich pogan do jednego wora!

  1. Wygląda na to ze Facebook znowu blokuje wydarzenie ale i tak osiągnęliśmy 10164 osób z poparciem a ile jest ludzi których sumienie gryzie pewnie znacznie więcej bo nie atakowali by tak bardzo zachęty do modlitwy. Niech pamięć o krzywdzie człowieka nie zaginie i będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie. Sława.

  2. >>am Wojciech, mimo że w tym wypadku to chrystianizował Bałtów, ale świętym to on nie był, ani męczennikiem. Był zwykłym zbójem który wszedł do domu innej osoby, mimo że grzecznie był wypraszany, to i tak zniszczył jego dobytek, zabił członków rodziny. <<

    doczytałem do powyższych bredni. Dalej nie czytam, bo nie ma sensu marnowanie czasu na brednie nieuka…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s