Wyrób win i miodów – metodami przedwojennymi


6177880 Tradycyjnie jeżeli jest coś o miodach, to warto wspomnieć na naszej stronie, w końcu to nasz trunek można by rzec, naturalny. Ciekawe jest dla mnie początek zdania przy dziale o miodach:

„Miody zdobywają sobie na nowo w Polsce prawo obywatelstwa, szkoda tylko, że zyski przechodzą w obce ręce bo my jeszcze mało interesujemy się przemysłem.”
Po 90 latach od wydania tej książki, miody znowu muszą walczyć o rynek trunków w Polsce, niebywałe jak bardzo ponad czasowe było to zdanie. Szczególnie że teraz także firmy zagraniczne także zainteresowały się sprzedażą miodów i oczywiście jakoś jest marna, ale za to cena powoduje że jest atrakcyjna na kieszeń Polaka. Niestety to powoduje, że po wypiciu takiego sikacza, taka osoba nie będzie więcej kupować miodów, bo zaczną psuć reputację tych trunków i krajanie nie będą kupować miodów lepszych jakościowo i gatunkowo.

Cały zbiór wytwarzania miodów i win metodami takimi jak robili to nasi dziadkowie prezentuje na serwisie polona.pl czyli stronie Polskiej Biblioteki Narodowej – tutaj link bezpośredni do działu z miodami: http://polona.pl/item/5772127/47/

A jeżeli chcecie poczytać od  początku to zapraszam do kliknięcia na ten adres http://polona.pl/item/5772127/

Bogaty zbiór informacji na pewno pomoże, uzupełni współczesną wiedzę na temat wytwarzania trunków, ale bez pomocy chemicznych dodatków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s