Czy Ukraińcy są Słowianami?


Na postawione pytanie, czy Ukraińcy są Słowianami, czy nie odpowiedź jest jedna – częściowo tak, częściowo nie. Przed zasiedleniem terenów nadczarnomorskich przez Rusów, przez tamte tereny przewinęło się wiele koczowniczych, najczęściej indoirańskich plemion – byli to Scytowie, Sarmaci, Roksolanowie, Alanowie, Hunowie, Awarowie, Madziarowie, wreszcie Chazarowie. Państwo Chazarów zniszczył książę kijowski Światosław w 965 roku. Po przyjęciu chrztu przez Włodzimierza Wielkiego ludność koczownicza uległa częściowej asymilacji z Rusinami.

Kiedy Złota Orda narzuciła Rusi swoje zwierzchnictwo, Tatarzy wzbogacili genotyp miejscowej ludności swoim własnym dzięki dokonywaniu gwałtów na masową skalę. Jarzmo mongolskie odcisnęło ogromne piętno na świadomości Ukraińców i Rosjan i to właśnie oni nauczyli Słowian Wschodnich okrucieństwa i znęcania się nad słabszymi.

Po podboju połowy Rusi przez pogańską Litwę a następnie przejęciu w 1569 roku południowej części Wielkiego Księstwa Litewskiego przez Koronę Polską tereny tamte stały się swoistym azylem dla różnego rodzaju rzezimieszków i zbiegów z całego kraju. Kto był banitą, uciekał na Kresy, czy to Polak, Litwin, Tatar, Żyd, Niemiec, nawet Moskal. Uciekali, bo wiedzieli, że tam nie dosięgnie ich ręka prawa. Właśnie ta wielonarodowa społeczność utworzyła Kozaczyznę Zaporoską jako rodzaj samoobrony przed Tatarami i Turcją.

Jak widać Ukraińcy (ludzie mieszkający „u krainy”, czyli u kresów świata cywilizowanego) to mozaika ludzi o najróżniejszym pochodzeniu etnicznym połączonych jedną religią – prawosławiem i niechęcią do Polski i nienawiścią do Rosji.

 

Artykuł napisany przez: SŁOWIAŃSKIE ODRODZENIA POLSKI
https://www.facebook.com/rzeczpospolita.slowianska?fref=nf

Skopiowany z Facebooka w celu propagowania prawdziwych mądrości i historii w społeczeństwie.

Reklama

14 komentarzy do “Czy Ukraińcy są Słowianami?

 1. w paru zdaniach skąd antropologicznie u Ukraińców płaskie twarze, krótkie szyje, zapadnięte oczodoły, niezdolność do cywilizacji i obłąkana nienawiść do najbardziej rdzennych spośród wszystkich Słowian czyli Polaków i Rosjan .To „częściowo tak” wynika z asymilacji z Rusinami ale to tak jakby powiedzieć, że arabusy są zasymilowani ze starożytnymi Egipcjanami. Tamci to już prehistoria. Po tym jak szmatogłowi najechali na takie starożytne kultury jak Egipt czy Persja do dziś konsekwentnie niszczą wszelkie ślady tych kultur czy ludzi których pochodzenie ma z nimi jakiś związek zakładając że sam najazd arabów przeżyli w jakiejś czystej etnicznej formie rzeczywiści Egipcjanie czy Persowie. Na terenach Ukrainy było o tyle inaczej że zawsze był podział na cywilizowane nacje i resztę. Dlatego np poza polskimi czy rosyjskimi rodzinami przez całe wieki zachowały się rodziny rusińskie ale tym bardziej trudno mówić tu o asymilacji bo te narody były tam sferą ziemiańską i mieszać się mogły ale między sobą jednak nie z gminem, który jaki wywodził się z mongolskich gwałtów i zbieraniny półgłówków i rzezimieszków nie nadających się do cywilizowanego świata. Dotąd zresztą przeciętny Ukrainiec to człowiek badany przez zachodniego psychiatrę uznany by został za połączenie skrajnego debilizmu i zwyrodnienia. Nic dziwnego, że przez całe wieki nie było tam ani jednego intelektualisty nie licząc w/w narodowości tj Polaków, Rosjan czy Rusinów ze staroruskich kniaziowskich rodów

  • No właśnie… w tej chwili jest drobny problem, bo zdarzają się tacy Ukraincy którzy są zasymilowanymi mieszkańcami innych rodów m.in. Rusinów czy Polaków na zachodzie i Rosjan na wschodzie.

   • ano właśnie . i to są z kolei nieraz niesłychanie wartościowi ludzie a ich tragedia jest to, ze żyją w jakiejś paranoi bo czuja naturalna niechęć do swoich ” rodaków” a z drugiej strony czują się już bardziej :”Ukraińcami” niezależnie na ile to sztuczne pojęcie wkręcane od pierwszej wojny światowej poprzez druga i teraz znowu na tych ziemiach przez nacje jakie maja w tym interes aby siać w Europie wschodniej destabilizację.

   • Bycie Ukraińcem to status taki jak bycie Ślązakiem, Kaszubem, Mazowszanem, Pomorzaninem itd. Jako ród są prawdziwi, ale jako naród to są sztuczni.

  • Szalenie prostacka ocena Ukraińców. Szok, bo to zniewaga tego narodu. Koniecznie należy się zapoznać z życiem Polskich chłopów i Ukraińców. Dziwieęsię, bo jak można publikować takie bzdety i obelgi

 2. a mnie to wrzucono:
  http://kresy24.pl/70666/rosyjscy-archeolodzy-kopali-kopali-i-wykopali-tryzub/
  Prosze przeczytac takze komentarze – tam sa podane linki. Ksiestwo rosyjskie zostalo stworzone przez chanow azjatyckich w celu poboru jarlykow – za to otrzymywalo prawo do grabiezy Ugrofinow i Slowian. Byl to zlepek roznych narodowosiowo bandytow , handlarzy niewolnikow, ”gorszych od ordyncow”. Jezeli w Europie wschodniej powstawaly ksiestwa slowianskie , byly one natychmiast najezdzane przez moskali razem z turkami, mongolami, tatarami i niszczone. Moskale , tak jak niemcy , BYLI NISZCZYCIELAMI Scytow europejskich czyli Slowian – z kultura slowianska nigdy nie mieli nic wspolnego. Taki zlepek oprychow roznych nacji nie mial oczywiscie wlasnej historii, kulk#tury, tradycji – dlatego rabowali z czasem takze te dobra podbijanym zniewalanym ludom. To gaulaiterka Katarzyna ‚ustanowila” moskali Slowianami za pomoca dekretu. Historia podawana przez moskali jest takim samym czystym klamstwem, jak historia Europy gloszona przez niemcow.
  czytaj komentarze

  • rozumiem że powołujesz się na jakiś ukraińskich „naukowców” którzy twierdza że Ukraińcy przyszli z Atlantydy itp aczkolwiek dowodzi to tylko , że to społeczność ( no nie powiem naród) jaki nigdy nie osiągnę nawet poziomu paleolitu w przeciwieństwie do jakżeż uduchowionej kultury rosyjskiej

  • Słonko wschodu i zachodu się mylisz… nigdy nie było księstwa rosyjskiego … najpierw było księstwo kijowskie potem ono się rozpadło na mnogie księstwa (w polsce podział dzielnicowy po Krzywoustym) a potem powstaje księstwo moskiewskie które najpierw podbija księstwo suzdalskie a potem nowogrodzkie .. nienawiść do rosjan krzewi się w księstwie halicko-włodzimierskim najpierw za przyczyną polaków a potem germanów austriackich z watykańskim błogosławieństwem… na wschodzi ukrainy było inaczej czego przykładem jest min. ugoda perejasławska czyli oddanie się zaporoża pod opiekę cara moskiewskiego .. na koniec o herbie wielkiego księcia Włodzimierza świętego kościoła prawosławnego .. był nim raróg,sokół lecący ku ziemi a nie tryzub który pojawia się w XIX wieku

 3. Co to za pseudonaukowy bełkot? Wystarczy sięgnąć po informacje na temat danych genetycznych od genetyków badających genetykę różnych populacji. Ukraińcy genetycznie najblizsi są Polakom, Białorusinom, Słowakom i Rumunom, w dalszej kolejności są pokrewni Rosjanom, Węgrom i Słowianom Południowym – w tym drugim przypadku wskazuje na to fakt, że oprócz autosomalnego pokrewieństwa mają wśród Słowian Północnych najwyższy odsetek haplogrupy Y-DNA I2a oraz najwięcej wpływu typu dynarskiego. Tak więc teorie że Ukraińcy to zesłowiańszczeni Chazarowie, czy Tatarzy są wzięte z 4 liter, to już prędzej Rosjanie mają więcej wpływu etnicznego tych ludów. Nie zaprzeczam że jakaś część przodków Ukraińców to mogli być Chazarowie, Tatarzy, Pieczyngowie, Połowcy i inne azjatyckie ludy, ale to tyle u nich procentowo wpływu jest, co dawnych Madziarów u Węgrów, Protobułgarów u Bułgarów, czy Awarów u Chorwatów czyli znikomy. A te cechy jakie podają komentujący jako mongoloidalne to są wpływy laponoidalne występujące u Polaków, czy nawet Skandynawów. Ukraińcy po Polakach są najbardziej słowiańskim narodem.
  Nie zaprzeczam za to, że wpływ etniczny Scytów i Sarmatów jest silny wśród Ukraińców.
  Teza „Ukraińcy nie są Słowianami” to zwykły szowinistyczny bełkot wymyślony przez oszołomów, którzy mentalnie często nie różnią sie od UPA. Spory historyczne nie rozwiązuje się za pomocą siły tylko przez dialog. Szowinistów niezależnie od kraju należy marginalizować. Mentalnie nie różnią się od pijaków z melin.

  • To sobie porównaj ukrów z resztą mieszkańców Europy. ukry wyglądają jak mieszanka Mongoła z Arabem!
   A Rosjanie przez wieki nie mieszali się z Tatarami bo Tatar to był ich wróg. Mylisz narody zamieszkujące Federację Rosyjską z etnicznymi Ruskimi.

  • Podobnym wpływom ulegali inni Słowianie w tym Polacy, co nikogo nie dziwić. Dodałbym jeszcze do tego „jadłospisu” wpływ Mongołów, Arabów, a nawet Hindusów. Szerzej oczy jak mówi moja piękna sąsiadka Natalia znad Donu. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s