Nasz ukochany słowiański kraj


Nasz ukochany słowiański kraj w obecnych granicach posiada naturalne predyspozycje do objęcia dominującej pozycji w regionie. Polska położona pomiędzy Odrą, Sudetami, Nysą Łużycką, Karpatami, Bugiem i Morzem Bałtyckim posiada o wiele dogodniejsze warunki do zorganizowania obrony z prawie każdego kierunku w przeciwieństwie do II Rzeczypospolitej. Oczywiście Związek Radziecki pozostawił obwód królewiecki jako idealną bazę wypadową jakbyśmy zdali sobie sprawę z potencjału naszego kraju i spróbowali zbytnio urosnąć w siłę.

Posiadamy bogate złoża surowców, kilka zagłębi węglowych, sporo gazu ziemnego i ropy naftowej, do tego złoża żelaza, soli kamiennej i ostatnio odkryty gaz łupkowy. Ponadto kraj nasz jest otoczony przez stosunkowo słabych sąsiadów, którzy w razie agresji zmuszeni byliby do forsowania naturalnych przeszkód. W razie posiadania przez Polskę silnej armii ofensywa wroga mogłaby zostać łatwiej zatrzymana. Dodatkowo jesteśmy w posiadaniu strategicznie położonego portu Szczecin a także kontrolujemy długi pas wybrzeża, o wiele większy niż w 1939 roku.

Dosyć o naturalnych uwarunkowaniach naszej Ojczyzny. Pomimo że położenie geograficzne i słabość naszych sąsiadów wypada na naszą korzyść najlepiej od co najmniej 500 lat to raczej niewielu Polaków powie, że mieszkamy w dostatnim i silnym kraju. Miejmy nadzieję, że młodzi ludzie, którzy nie zdecydują się na emigrację zamienią naszą amerykańską republikę bananową w Polskę, w której będzie można godnie żyć.

10714342_628794443908057_307246398314541620_o

Reklamy

2 komentarze do “Nasz ukochany słowiański kraj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s