Słowiański geniusz – Nikola Tesla


Słowiańszczyzna od zawsze była spychana w cień przez Zachód. Przez cały okres jej trwania starano się udowodnić jej mieszkańcom, że znajdują się poza światem cywilizowanym, z którego mają czerpać wszystko co możliwe. Dobrym przykładem są odkrywcy i wynalazcy ze słowiańskich krajów, teoretycznie w niczym nie odbiegający od umysłowych standardów Zachodu, w praktyce rzadko doceniani i zapominani.

Według oficjalnej propagandy największym geniuszem w dziejach jest Albert Einstein, Żyd i twórca teorii względności. Tymczasem nasza słowiańska ziemia urodziła osobę, która pobiła go na głowę pod każdym względem – tym kimś był serb Nikola Tesla zwany „władcą piorunów”. Jak przystało na naukowca wyprzedzającego o 200 lat swoją epokę nie rozumiano ani jego odkryć ani potencjału jaki niosą dla ludzkości.

Nikola w młodości pracował w firmie znanego wynalazcy Thomasa Edisona, który zaproponował Serbowi, że jeżeli sprawi że elektrownie należące do jego przedsiębiorstwa zwiększą swą wydajność o 50%, ten dostanie nagrodę w wysokości 50 000 dolarów. Młody wynalazca nie tylko wykonał to zadanie, ale i zasugerował swemu pracodawcy kolejną znaczną poprawę wydajności, jeśli tylko ten zrezygnuje z urządzeń na prąd stały i skupi się na prądzie przemiennym. Upokorzony Edison nagrody mu nie wypłacił, więc Tesla odszedł z jego firmy.

Serb założył własne przedsiębiorstwo i rozpoczął dalsze badania – opracował turbinę wodną, pilot radiowy a nawet chodzącego robota, wymyślił też coś na wzór internetu (!). Największym jednak jego wynalazkiem, który wyprzedza nawet wynalazki XXI wieku to bezprzewodowy przesył prądu elektrycznego. Pewnego dnia naukowiec zademonstrował przesłanie energii do…200 oddalonych o 40 kilometrów lamp i spowodować ich zapalenie się. Aby udowodnić że prąd lewitujący w powietrzu jest całkowicie nieszkodliwy dla ludzi Serb na jednym z pokazów przepuścił przez swoją czaszkę ładunek o napięciu… 500 000 woltów!!!

Na wyspie Long Island wynalazca zbudował dziwną konstrukcję przypominającą latarnię morską. Tesla stwierdził, że jest w stanie pozyskać wolną energię z fal kosmicznych. Zaczął być traktowany jak szaleniec, chociaż wcześniej udało mu się zrealizować pokaz samochodu marki Ford o silniku elektrycznym, który działał bez ładowania przez tydzień. Silnik ten osiągał prędkość 90 km/h, więc o wiele więcej niż ówczesne spalinówki. Tesla głosił, że promieniowanie kosmiczne to gigantyczne źródło energii, czego miał dowieść test w czerwcu 1908 roku. Nikola stwierdził, że udało mu się odebrać z kosmosu tak zwany przekaz energii, jednak nie potrafił nakierować go w kierunku odbiornika, więc ładunek skręcił gdzieś indziej.

Dziwnym trafem również w czerwcu 1908 roku w tajdze tunguskiej jakaś niezwykła siła powaliła drzewa w promieniu 40 km a następstwa wybuchu widać było na całej Ziemi. Czyżby to tam trafił ładunek kosmicznej energii?

W wieku 84 lat Nikola zgłosił się do przedstawicieli armii Stanów Zjednoczonych z propozycją sprzedania im planów dotyczących budowy broni miotającej „promieniami śmierci”. Miała ona służyć do niszczenia wrogich samolotów. Jest to co obecnie armia USA stara się opracować. Tak samo jest z samolotami o napędzie jonowym.

Nikola Tesla zmarł w 1943 roku w biedzie i zapomnieniu a amerykańskie władze przejęły posiadłości i laboratoria naukowca. Gdyby nie traktowano go jak wariata i doceniono jego prace, dzisiaj zamiast syfiastych elektrowni atomowych mielibyśmy tanią, czystą i nieskończoną energię kosmiczną.

Artykuł napisany przez: SŁOWIAŃSKIE ODRODZENIA POLSKI
https://www.facebook.com/rzeczpospolita.slowianska?fref=nf

Skopiowany z Facebooka w celu propagowania prawdziwych mądrości i historii w społeczeństwie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s