Politeiści są niepoważni – czyli jak traktuje nas społeczeństwo


Dlaczego reszta społeczeństwa nie traktuje poważnie polskiego ruchu rodzimowierczego? I dlaczego polska słowiańska wiara jest w tak złej kondycji w porównaniu z tym występującym przykładowo na Rosji lub na Ukrainie? Głównym powodem ku takiej postawie są tak zwani pseudorodzimowiercy – różnej maści ateiści, rodzimokulturowcy i osoby cytuję: „o różnorodnej przynależności wyznaniowej, seksualnej a nawet gatunkowej” (o.O). Taka mieszanka jest stałym obiektem umoralniania przez wierzących rodzimowierców, jednak nadaremnie. Po prostu nie są oni zainteresowani rozwojem duchowym, o chęci stania się lepszym człowiekiem nie wspominając.

To, co ich przyciąga to moda na słowiaństwo, wspólne biesiady, uczestnictwo w obrzędach „dla jaj” i spotkania towarzyskie z rodzimowiercami, „bo to tacy fajni ludzie”. Najważniejszym jednak polem działania, tak szkodliwym dla reszty jest ślepa nienawiść do Kościoła manifestująca się na każdym kroku – więcej czasu zajmuje im naskakiwanie na katolików niż zgłębianie mitologii i historii Słowian. To właśnie pseudorodzimowiercy uniemożliwiają nawiązanie dialogu z resztą społeczeństwa powodując owianie naszej działalności tajemnicą i zgorszeniem. Większość Polaków widzi w nas po prostu bandę kretynów w lnianych koszulinkach, w rzeczywistości oglądając zachowanie najmniej cywilizowanego elementu naszej społeczności.

Dlaczego zarząd związków wyznaniowych nic nie robi? To proste. Gdyby zostawić w naszych szeregach wyłącznie ludzi deklarujących się jako wierzących i przestrzegających moralnych zasad, pozostałoby zaledwie około 20% członków.

Rodzimowiercy z Rosji i Ukrainy zaś na poważnie biorą słowiańską wiarę. Powstało i nadal powstaje wiele rozmaitych inicjatyw mających na celu rozwój duchowy członków związków wyznaniowych. Zawiązano dziesiątki małżeństw rodzimowierczych i rośnie nowe pokolenie Słowian, takie o jakim możemy tylko pomarzyć. Tamci ludzie mają zamiar stać się najbardziej żywotną, zdrową i trzeźwą częścią społeczeństwa, ELITĄ.

Warto przemyśleć całą sytuację bo jeżeli tak dalej pójdzie, to nadal będziemy traktowani marginalnie i nigdzie nie zajdziemy.

Artykuł napisany przez: SŁOWIAŃSKIE ODRODZENIA POLSKI
https://www.facebook.com/rzeczpospolita.slowianska?fref=nf

Skopiowany z Facebooka w celu propagowania prawdziwych mądrości i historii w społeczeństwie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s