Lipkowie czyli polscy Tatarzy


Lipkowie, czyli Tatarzy polscy są dość nieliczną mniejszością etniczną zamieszkującą głównie tereny Podlasia. Chociaż ich tradycyjną religią jest islam, to walkę w imię Rzeczypospolitej uznają za swój obowiązek, który starają się wypełniać od wieków. Nasz kraj jest dla nich małą ojczyzną, która ich przyjęła i w której mogli cieszyć się w miarę dużą tolerancją religijną.

Lipkowie wysyłali swoich synów w bój za każdym razem, kiedy Rzeczpospolita była zagrożona przez wroga zewnętrznego. Walczyli przeciw Krzyżakom, zbuntowanym Kozakom, Turkom, Szwedom, Prusakom, Austriakom, Rosjanom. Walczyli po naszej stronie pod Grunwaldem, brali udział w powstaniu kościuszkowskim, wojnach napoleońskich, powstaniach listopadowym i styczniowym, w dwóch wojnach światowych. Zawsze po polskiej stronie (oprócz epizodu w 1673 roku). Nawet zaprzyjaźnieni Węgrzy nie wykazali się taką chęcią bezinteresownej pomocy. O tatarskiej pomocy niewiele się mówi bo przeważnie siły jakie wystawiali nie były zbyt wielkie ze względu na małą populację tej mniejszości.

Wkład Tatarów widać chociażby w nazewnictwie – polska formacja ułanów wzięła nazwę z języka tatarskiego (ułan był mongolskim tytułem arystokratycznym).

Na fali walk o uniknięcie losu Europy Zachodniej nie tak dawno temu w Kruszynianach sprofanowano tatarski meczet. Na ścianach budowli narysowano sprayem kotwicę Polski Walczącej i napisano kilka obraźliwych słów. Typowe działanie niedouczonej, pseudopatriotycznej młodzieży.

Lipkowie są znienawidzeni przez konserwatywnych muzułmanów ze wschodu za nasiąknięcie polską kulturą, nieuznawanie dżihadu i „bratanie się z niewiernymi psami”, więc raczej nie są zwolennikami islamizacji Europy.

 

Artykuł napisany przez: SŁOWIAŃSKIE ODRODZENIA POLSKI
https://www.facebook.com/rzeczpospolita.slowianska?fref=nf

Skopiowany z Facebooka w celu propagowania prawdziwych mądrości w społeczeństwie.

4 komentarze do “Lipkowie czyli polscy Tatarzy

 1. Niedouczona, pseudopatriotyczna młodzież, to bez wątpienia zaczadzona banda polakatoli,którym kościółek watykański nawkładał do łbów chrześcijańskich bredni.

  • A ja ….( z calym szacunkiem do polskich Lipkow )… ale uwazam, ze ta niedouczona, pseudo-patriotyczna „mlodziez”, to sa wlasnie raczej synkowie i wnukowie czerwonych twayszy partyjnych z czasow PRL-u, czyli resortowe czerwone bekarty, oraz tak zwani pozyteczni IDIOCI, ulegajacy wplywom anty-polskiej propagandy obcnej rownie anty-polskiej opozycji totalnej w polskim Sejmie !!!!

   A zwracajac sie do imc Adamka Smolinskiego …. to moglbym smalo nazwac ciebie zwyklym podjudzaczem religijnym, ziejacym podloscia i nietolerajcja :o( Doprawdy to ja nie wiem tak naprawde, jaki diabel i co tobie ponakladal lopata, do twojego pustego, laickiego, zdradzieckiego łba, skoro takim jadem przesiakles do Chrzescijanstwa Polskiego …. obojetnie w jakiej formie, czy to katolickiego, czy ewangelicznego, czy tez prawoslawnego :o(

   Na pochybel tobie oraz tobie-POdobnym !!!!

   Bez wyrazow szacunku …. :o(

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s