Czy ty też uważasz wiarę Słowian za faszyzm i nazizm? To przestań tak uważać!


Mamy dość identyfikowania i porównywania rodzimej wiary Słowian z faszyzmem i nazizmem! Szukanie jakichkolwiek analogii pomiędzy polskim i ogólnosłowiańskim ruchem wyznawców religii etnicznych reprezentowanych przez szereg rozmaitych związków wyznaniowych z totalitaryzmami XX wieku jest totalną bzdurą absolutnie nie mającą pokrycia w rzeczywistości. NIE MAMY NIC WSPÓLNEGO ani z III Rzeszą, ani tym bardziej z jej dyktatorem!
III Rzesza była dość osobliwym tworem pod względem wyznaniowym, z której można wyodrębnić cztery grupy:
1) Dominowała ewangelicko – aryjska wspólnota będąca mieszanką mitologii żydowskiej z elementami germańskimi i ideologią Herrenvolk – rasy niemieckich panów mających rządzić nad „gorszymi”rasami takimi jak Słowianie,
2) Okultyści, ezoterycy i nowi różokrzyżowcy, których czołową postacią był Lanz von Liebenfels,
3) Prawdziwi protestanci, katolicy i judaiści. Ci ostatni pokazowo prześladowani, w rzeczywistości cieszący się większymi swobodami niż prawowici ewangelicy,
4) Najbardziej interesująca nas grupa – wyznawcy pogaństwa germańskiego, czyli neopoganie. To nie pomyłka. NEOPOGANIE, nie RODZIMOWIERCY. Główną postacią tego nurtu był Heinrich Himmler, który jednak nie wyznawał tej wiary z powodów moralnych lecz dlatego, że najzwyczajniej na świecie był świrem. Zresztą jego wiara i tak była deformacją germańskiej religii etnicznej połączonej z okultyzmem.
I teraz, czym się różni RODZIMA WIARA od NEOPOGAŃSTWA III RZESZY? Choćby tym, że rodzimowierstwo jest kontynuacją przedchrześcijańskiej wiary Słowian opierającą się na tradycji, swojskiej kulturze i mitologii naszych przodków, jest to rozwijanie swojej osobowości i kreowanie światopoglądu w opozycji do bezdusznego i pozbawionego uczuć świata współczesnego. Bierzemy życie duchowe naszych przodków na poważnie i staramy się wpisać je w nowoczesną rzeczywistość tak, aby zachować swoją tożsamość etniczną i kulturową.
Tych wszystkich elementów zabrakło w III Rzeszy. W germańskich bogów wierzyli tylko nieliczni, dość spory natomiast był udział ludu niemieckiego w uroczystościach urządzanych przez państwo, będących mieszanką obrzędów pogańskich i chrześcijańskich, przykładowo chrzczono dzieci pod swastyką czy urządzano drogi krzyżowe z germańskimi symbolami. To nie była wiara ani poszukiwanie moralności, lecz sposób na zamanifestowanie poparcia dla nazistowskiej władzy.
Jak już wspomnieliśmy, w Niemczech hitlerowskich dominowała wspólnota ewangelicko – aryjska, w dużej mierze zateizowana i to oni byli odpowiedzialni za większość zbrodni wojennych, głównie na ludności Słowiańskiej – Polakach i Rosjanach, sporadycznie na Ukraińcach. Każdej dywizji towarzyszył kapelan, żołnierze Wehrmachtu natomiast szli w bój z dewizą „Gott mit Uns”.

nazibeltbuckle

Samego Adolfa nie można Zaklasyfikować do żadnego wyznania, był najprawdopodobniej albo protestanckim aryjczykiem albo ateistą. Jego wiara w germańskie bóstwa jest wątpliwa.
Następnym razem jak zgłosisz na FB treści rodzimowiercze, najpierw poczytaj literaturę, potem zastanów się trzy razy, w czym Ci to pomoże i czy kiedykolwiek w przeszłości wyznawcy rodzimej wiary zaszkodzili Tobie i Twojemu otoczeniu.
Kłaniamy się nisko.
Sława!

 

Artykuł napisany przez: SŁOWIAŃSKIE ODRODZENIA POLSKI
https://www.facebook.com/rzeczpospolita.slowianska?fref=nf

Skopiowany z Facebooka w celu propagowania prawdziwych mądrości i historii w społeczeństwie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s