Obiekty astronomiczne ludów pierwotnych


Nie jest wcale tajemnicą, że pierwsze lepsze „dzikie” plemię wyciągnięte z buszu, które nigdy nie miało kontaktu ze światem potrafi z oszałamiającą precyzją wskazywać obiekty na niebie, które astronomowie mogą zlokalizować dopiero po użyciu teleskopu Hubble’a. Jak to jest możliwe? Złożyło się na to kilka czynników.

Pierwszą rzeczą jest tradycja ustna przekazywana z pokolenia na pokolenie (jak w przypadku Słowian), która dotyczy pochodzenia danego plemienia i w ogóle stworzenia człowieka i życia na błękitnym globie. To, co łączy około 80 – 90% ludzkości to wiara w to, że to, do czego się modlimy definitywnie znajduje się tam, wysoko w górze. Bogowie – nieba, ludzie – ziemia. Bogowie mogą zstępować na dół, ludzie nie mogą wzbić się do bogów. Zawsze w niebiosach ma się znajdować kraina, do której wędrują dusze po śmierci, stamtąd też według większości miało przybyć na Ziemię życie. Brak badań naukowych w dawnych czasach pozwalał przypuszczać, że ludzie i zwierzęta zostali stworzeni tacy, jak widzimy ich obecnie.

Drugą rzeczą jest silna i niewzruszona wiara w to, że kiedyś bogowie fizycznie oddziaływali na ludzi i w obcowanie z ludźmi na co dzień. Gdyby założyć, że rzeczywiście tak było, wszelkie obrzędy byłyby zniekształconą wersją tego, co kiedyś bogowie robili na Ziemi. Pierwszy lepszy przykład wielkie religie monoteistyczne odtwarzają na nabożeństwach to, co mówili i robili ich główni prorocy.

Trzecia rzecz to słabe ucywilizowanie. Postęp techniczny pozwala na wykorzystywanie ogromnych możliwości, jakie nam daje, lecz zagłusza w nas to, co dała nam natura. Tak się stało z pamięcią uniwersalną, instynktem (została namiastka jako tak zwana intuicja), czy widzeniem rzeczy niematerialnych.

Czy Słowianie wpatrywali się w niebo poszukując bogów, możemy tylko domniemywać. Chociaż czemu by nie? Słyszałem, że na Ślęży ponoć znajdował niegdyś się obiekt, który mógł służyć podobnym celom. Skoro do niedawna utrzymywano, że nasi przodkowie nie mieli mitologii, kultury ani tożsamości to kto wie, co przyniesie przyszłość?

Artykuł napisany przez: SŁOWIAŃSKIE ODRODZENIA POLSKI
https://www.facebook.com/rzeczpospolita.slowianska?fref=nf

Skopiowany z Facebooka w celu propagowania prawdziwych mądrości i historii w społeczeństwie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s